Müşteri gibi geldi; oyun konsolunu çaldı

Sultangazi’de gerçekleşen olay, Salı günü saat 11.30 sıralarında Cebeci Mahallesi’ndeki oyun salonunda meydana geldi. İsmail Çarkı’nın işlettiği oyun salonuna gelen şüpheli, oyun oynamak istediğini söyledi. Çarkı’nın oyun açtığı sırada misafiri geldi. 

Oyunu açan Çarkı, misafiriyle iş yerinin mutfak bölümüne geçti. Bu sırada şüpheli, salondaki oyun  konsolunu alarak kendisi için ayrılan bölüme oturdu. Çaldığı konsolu ceketinin cebine koyan şüpheli, telefonla konuşuyormuş gibi yaptı. Kısa bir süre sonra Çarkı’ya aracını yanlış yere park ettiğini, bu yüzden telefonla arandığını, aracını başka yere park edip geleceğini söyleyerek oyun salonundan çıktı. 

İş yeri sahibi Çarkı kısa bir süre sonra, yaklaşık 3 bin 500 lira değerindeki oyun konsolunun yerinde olmadığını fark etti. Güvenlik kameralarını inceleyen Çarkı, müşteri gibi gelen kişinin oyun konsolunu çaldığını fark etti. 

“MUHTEMELEN SATACAK”

İş yeri sahibi İsmail Çarkı, “Sabah 11.30 gibi iş yerini açmıştım, misafirim geldi. İçeriye kahve yapmak için girdiğimde müşteri geldi. Masayı açtım. Lavaboyu sordu ve lavaboya gitti. Ben misafirimle ilgilenirken lavabodan çıktıktan sonra koşarak makineden kolu alıyor. Sonra montunun cebine koyup, bana ‘Makine açık kalsın. Arabayı çekmem için beni aradılar. Arabanın yerini değiştirip geleceğim’ deyip gitti. Daha sonra oyun konsolunun yerinde olmadığını fark ettim.Oyun konsolunun 3 bin 500 lira civarında değeri var. Tahminim muhtemelen satmak için çaldı” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir